Kategorie
Bez kategorii

ORAL PLACEMENT THERAPY

LEVEL III

KRAKÓW 9 – 10 września 2024

prezenter – MONICA PURDY, USA

tłumaczenie symultaniczne, podręcznik,

dla wszystkich, którzy ukończyli kurs podstawowy – dwuczęściowy z terapią karmienia oraz inne szkolenia(patrz strona certyfikacja) – tytuł terapeuty OPT

SZCZEGÓŁY WKRÓTCE

Kategorie
Bez kategorii

Życzenia noworoczne

W nadchodzącym 2024 roku życzę Państwu spełnienia marzeń i planów, pokoju, pogłębienia wiedzy – a szykujemy we wrześniu warsztaty z Moniką Purdy z Talk Tools, zdrowia i szczęścia.

Wszystkiego Dobrego!

-Piotrek Jaworski

Kategorie
Bez kategorii

WARSZTAT Z OPT

PODSTAWY TERAPII POZYCJI ORALNEJ OPT z nowoczesnym warsztatem logopedycznym Talk Tools®

28. 10. 2023 r.

9 00 – 16 00

platforma ZOOM

prowadzący mgr Piotr Jaworski (Talk Tools® intermediate)

REJESTRACJA

mailowa: office@pjtherapeutic-speechtools.com

telefoniczna: 797171989

CENA 150 zł

CELE SZKOLENIA

– prezentacja metody OPT® dla dalszego kształcenia i podejmowania decyzji o wyborze tematyki dostępnych szkoleń ze stron Talk Tools®;

– zapoznanie z nowoczesnymi narzędziami terapii logopedycznej;

– zapoznanie uczestników z niektórymi aspektami rozwoju umiejętności językowych;

– prezentacja podstaw diagnozy Pacjentów z zaburzeniami mowy i języka zgodnie z OPT;

– przedstawienie podstaw zintegrowanego programu interwencji logopedycznej OPT z implementacją tub żuchwowych, Z-vibe, bloczków żuchwowych i in.;

– prezentacja podstaw identyfikacji zaburzeń i deficytów oromotorycznych, połykania i mowy u różnych grup Pacjentów oraz diagnozowania deficytów motorycznych w funkcjach żuchwy, warg i języka.

PROGRAM zawiera następujące zagadnienia:

1. OPT i inne programy terapii oparte o model fizjoterapii.

2. PODSTAWY teoretyczne OPT, definicja planu motorycznego.

3. Adresat terapii.

4. Niezbędne warunki dla poprawy wyrazistości mowy.

5. Cele OPT.

6. Model diagnozy z uwzględnieniem karmienia.

7. Narzędzia terapii i diagnozy: m. in bloczki żuchwowe, hierarchia flecików, narzędzia do pionizacji i lateralizacji języka w hierarchii strukturalno-funkcjonalnej, model: żuchwa-wargi-język.

8. Karmienie jako element programu OPT.

9.  Karmienie w terapii: technika slow feed, hierarchia karmienia, przegląd wybranych produktów do karmienia.

10. Grupa produktów SENSI w karmieniu i terapii żuchwy.

Kategorie
Bez kategorii

MYOtools 102

2 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć wirtualnie Robyn Merkel-Walsh, znaną amerykańska logopedkę i terapeutkę miofunkcjonalną, członkinię zarządu IAOM, redaktorkę IJOM, designerkę pomocy logopedycznych, autorkę programów SMILE dla systematycznej elewacji języka i TOT’s (wspólnie z Lori Overland). Warsztat przeznaczony był dla specjalistów OPT i terapeutów zajmujących się terapią taktylną, terapią karmienia i zaburzeniami orofacjalnymi związanymi z problemami strukturalnymi i oddychaniem. Warsztat przypominał zagadnienia struktury, omawiał związek formy i funkcji, przedstawiał wybrane techniki miofunkcjonalne w zakresie oddychania, terapii języka warg i żuchwy wraz ze wskazaniem pomocy logopedycznych. MYOtools 103 to follow. Zapraszamy! Oczywiście, uczymy się od najlepszych!

Zniżka dla Specjalistów OPT Talk Tools PL!

Chłopczyk podczas terapii z uzyciem wibratora logopedycznego Sensi.
Ćwiczenia z wibratorem logopedycznym Sensi
Kategorie
Bez kategorii

KONFERENCJA Talk Tools

Po pierwsze KARMIENIE! KONFERENCJĘ polecamy wszystkim logopedom znającym język angielski. Perspektywa (taktylno-motoryczna-miofunkjonalna) i wykładowcy są tu podstawowymi zachętami, abstrahując OD POTRZEB doskonalenia się.

Nasza cena- 1650 zł za sesje podstawową, 1850 zł z dodatkową 4 listopada.

REJESTRACJA

telefonicznie: 797171989,

mailowo: office@pjtherapeutic-speechtools.com

Prosimy o podanie danych do faktury.

SZCZEGÓŁY

Kategorie
Bez kategorii

Zapisz się do Towarzystwa!

Szanowni Państwo,

Wychodząc naprzeciw standardom zawodowym, mając też na uwadze coraz większą liczbę specjalistów OPT TalkTools  w Polsce oraz uwzględniając zmieniającą się sytuację, związaną z większym zapotrzebowaniem na weryfikację zdalną kompetencji zawodowych terapeutów, podjęliśmy decyzję o umieszczeniu listy specjalistów TalkTools na polskiej stronie serwisu. W celu  jeszcze większej wiarygodności oraz prestiżu naszych kompetencji,  ważną rolę spełni  powołanie towarzystwa terapeutów tej metody w Polsce. Inicjatywa ta  ma na celu indywidualną promocję i rozwój zawodowy poprzez wymianę doświadczeń w ramach zorganizowanego, naukowego środowiska praktyków.

Nowoczesne trendy, w tym fora i serwisy internetowe umożliwiają nieskomplikowane uczestnictwo w obrębie wybranej grupy czy skupienie wokół preferowanej metody. Nadanie danemu środowisku statusu towarzystwa w sensie prawnym podnosi rangę zagadnień, serwisu lub wspólnej idei łączącej członków. Nie tylko przestajemy być anonimowi lub aktywni „na forum” czy w sieci; osiągnięte stopnie specjalizacji i certyfikacja rozpoznawane międzynarodowo lokują nas w gronie ekspertów z poświadczoną odpowiedzialnością zawodową.

W epoce grup na serwisach społecznościowych, z ich podprogowym przekazem reklamowym i możliwościami kreowania fikcyjnych, quasi naukowych metod i nieweryfikowanym strumieniem różnych teorii proponujemy serwis evidence based practice, wynikający z lat doświadczeń i badań klinicznych.

Nasi Pacjenci są na logopedycznym rynku wyjątkowi, o tyle, że nie są beneficjentami tradycyjnej terapii. Skuteczna pomoc może więc iść, jedynie ze strony odpowiednio weryfikowalnego  specjalisty.  Z kolei nasze kompetencje- w czasach szybkich kursów doszkalających, studiów online, półtorarocznych programów logopedycznych z minimalną ilością godzin na praktyki- są przecież w skali krajowej unikalne.

Powołanie towarzystwa „praktyków” metody motorycznej, będzie nie tylko krokiem w stronę instytucjonalizacji naszych szczególnych kompetencji, jego celem ma być też wpływ na rozszerzenie oferty akademickiej i rozwój ogólnokrajowej sieci doradztwa dla innych logopedów, instytucji publicznych także pacjentów i rodziców. Chcemy zapewnić środowisku terapeutów OPT rozpoznawalność i możliwość weryfikacji. 

Dzięki temu możemy  wykorzystać  narzędzia internetowe dzięki temu lepiej promować indywidualne usługi w ramach formalnej instytucji w naszym kraju.

Na koniec, jest oczywiste, że nie chcemy być kolejną grupą na fb, nie zamierzamy ograniczać naszych kontaktów do założenia profilu na portalach społecznościowych, postów i konferencji na Zoom’ie.

Podobnie jak praca z naszym Pacjentem odbywa się na rzeczywistych strukturach neuromięśniowych i systemie sensorycznym, chcemy wymiany doświadczeń, konferencji i warsztatów i specjalistą z najwyższej półki- live.

Podsumowując, zostając członkiem Towarzystwa, każdy:

1. umieszczony  będzie w bazie danych OPT rozpoznawanej na całym świecie;

2. otrzyma dostęp do specjalistycznego forum naukowców i praktyków OPT;

3. uzyska bezpłatną promocję oraz poświadczenie nabytych umiejętności w ww. zakresie;

4. będzie miał możliwość korzystania z kursów doskonalących na poziomie eksperckim;

5. uzyska  podczas eventów organizowanych przez Towarzystwo zniżkę na produkty Talk Tools;

6. będzie brać udział lub będzie reprezentowany na konferencjach polskich i zagranicznych.

       Prosimy o  zgłoszenie swojej zgody na przystąpienie do Towarzystwa pisemnie na adresy mailowe: pjtherapeutic@gmail.com  lub  kontakt@bmusierowicz.pl do końca września 2022.

Kategorie
Bez kategorii

AKTUALNOŚCI

TALK TOOLS – NOWE LOGO

AKTUALNE SZKOLENIA WIRTUALNE

  • wystarczy sprawdzić ofertę, napisać do nas, które szkolenie Państwa zainteresowało a my wyślemy fakturę do przedpłaty- NASZA CENA ZAWSZE jest NIŻSZA!

Bieżące warsztaty logopedyczne Talk Tools: